Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1666 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: Od dětí / Autor: Tomáš

Kristiánky na sněhu

Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.

Ahoj Lenko,
Protože nemám Tvůj e-mail, a protože si myslím že by něco o lyžařské škole mohlo zajímat i ostatní indiány, napsal jsem to takhle, aby to bylo pro všechny.
Lyžování je bezva, všechno okolo fičí, jednou lyžař, jednou sněhová koule a někdy dokonce pár „kopýtek“ – (myslím začátečníky ) jako lavina.
Ty to víš, ale pro ostatní:  Lyžovat mě naučila Lenka. Začali jsme před dvěma lety v lyžařské škole v Deštném. Táta ještě nemohl pořádně chodit ( to se tenkrát přerazil při seskoku s padákem) a tak jsem šupajdil do školy s ostatními dětmi.
 
Na štěstí tam byla Lenka. Studuje na vysoké škole v Brně ( tam mám hodně kamarádů z tábora) zvláštní obor pro děti s nějakými starostmi jako mám já. Akorát třeba že nevidí, málo přemýšlí, nebo tak nějak. A tak jsme začali. Nejdřív pěšky, potom na vleku bez kotvy a teď už jezdím normálka sám, skoro nepadám, zvlášť na vleku vůbec ne.
Z kopce to mydlím kam se mi zachce, kde se mi zachce zabrzdím. Naposledy jsem už fičel s nohama u sebe – po závodnicku.
Prostě lyžování je prima, když Ti někdo ukáže, jak na to. Škoda,že je letos tak málo sněhu, protože vloni jsme s mámou a tátou taky stavěli iglú, koulovali se a ještě všelijak blbli. Ale on ještě napadne, určitě.
Na začátku prosince jsme byli na táboře v Jeseníkách / psycho-rehabilitační pobyt organizovaný SORDOSem Brno/ ,bral jsem si s sebou boby a úplně na nic. Ale i tak se nám tam všem moc líbilo, protože se pořád něco dělo. Přišel Mikuláš a čert, pekli jsme perníky, chodili plavat do léčivého bazénu do Velkých Losin, divili se,jak se vyrábí ruční papír atd. atd.atd.
Ale zpátky k lyžování.
Ostré zatáčky se jmenují Kristiánky nebo taky Smyky, nebo Skluzy. Mnohem lehčí se to všechno dělá na Karvingových lyžích. Ty jsou lehce prohnuté a tak zatáčí skoro samy. Jenom ta rovnováha, ta mi pořád dělá trampoty.
Lenko, víš vůbec jak se zdravili lyžaři dřív ? : SKOL a lyžím říkali anglicky  SKI ! První Ski do Čech přivezl hajný hraběte Harracha. Tyhle poslední tři slova jsem se musel cestou v autě učit říkat – nic těžšího už snad ani neznám.
Zatím ahoj a když se Ti bude chtít, nech mi tu někde vzkaz.
Tvůj Tomáš
     


Tomáš
 0.14.2000 0:
Diskuse ke článku: