Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1666 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: - / Autor: Saša Zvonek

Voda 2002

3.díl

Odpoledne jsme dojeli do Bechyně. Tady jsme opět Radka, Brandy a já vystoupili a jeli vlakem do Tábora pro auta. Nakoupili jsme dobré jídlo a svezli jsme auta až do Týna nad Vltavou a Radka nás pak odvezla svým rapidem s litými koly na tábořiště Židova strouha. „Ostatní tři“ zatím na tábořišti připravovali jídlo, stavěli stany, … .

Počasí nám přálo a v pozdním odpoledni jsme si těla opalovali stejně jako špekáčky o oheň, který jsme si udělali na břehu pískovny. Docela zajímavý pohled to musel být, jak si 6 naháčů v tom vedru opeká buřty… . Navečer jsme jeli zpět do Veselí, naložili lodě a hurá do Tábora. Jo, fakt jsme ten docela nudný a dlouhý úsek na Lužnici z Veselí do Tábora vynechali. Pod Táborem totiž řeka už trochu teče a je tam pár sjízdných jezů, což bylo příjemné a určitě by bylo škoda nestihnout spodní úsek – tedy hlavně kvůli Radce a Michalovi, kteří byli na vodě po druhé v životě. Večer, pár minut po tom, co jsem postavili stany, se strhla docela dobrá bouřka.

Mohli jsme mít i rezervu, ale Brandy nás ve vedení s „Kanárkem“ (žlutá škodovka) při příjezdu do Tábora „pozval“ díky objížďkám v Táboře na „okružní jízdu“ – no a trochu se tam zamotal. Ale jinak fajn, bufet byl prázdný a tak jsme si dali do čumáků. Totiž skoro už se zavíralo, ale jak jme si začali dokola objednávat, tak se to zase „rozjelo“. Překvapením byla také manželka vedoucího kempu (nebo jen bufetu??), která byla stejně jako většina z nás sluchově postižená. Druhý den jsme se procházeli po Táboře, obhlédli historické památky a restaurace i obchody města, prostě lehárko, turisti na výletě. No a odpoledne jsme to v kempu zabalili, sedli do lodí a vydali se vstříc několika prvním jezům – těm nejoblíbenějším, protože nabízely byla možnost se tam cvaknout. A taky se pár lodí cvaklo, ale ne našich.

Kam až jsme to dopluli teď nevím. Jo, tedy už vím – na jedno nám známe a oblíbené tábořiště. Tedy ono je to takové docela velké rekreační zařízení, ale ze zkušenosti víme, že začátkem prázdnin je tam prázdno, že tam nikdo z vodáckého národa netáboří (krom nás) a je tam klid a teplé sprchy a ledaccos jiného. Jen hospoda daleko, že kluci (a holky)?! Nocování bylo příjemné, nebe plné hvězd, jak jinak. Další den byl opět nádherně slunný. S Luc nás nebavilo čekat na ostatní až se vyhrabou ze spacáků a nají a sbalí a… a… a… a…, a tak jsme se domluvili, že vyrazíme dřív a že se po pár kilometrech potkáme na vodákům důvěrně známých obrovských balvanech uprostřed řeky. S Luc jsme tam dojeli docela brzo a pak už nás čekalo jen lenošení a opalování na těchto mohutných kamenných ostrovech. Ostatní nijak nespěchali, podívali se na zříceninu hradu Dobronice.

I my měli pohodu, uvařili jsme si na těch šutrech oběd, ale po pár hodinách už nám bylo divné, že kamarádi nejednou. Nakonec se však přece jen objevili. Nějaký čas jsme se ještě vyvalovali na kamenech, někdo se i koupal, a bavili se vodáky, kteří najížděli na málo výrazné šutry těsně pod hladinou (i díky tomu, že koukali po našich holkách, jak se tam opalovaly „jen tak“…).
Odpoledne jsme dojeli do Bechyně. Tady jsme opět Radka, Brandy a já vystoupili a jeli vlakem do Tábora pro auta. Nakoupili jsme dobré jídlo a svezli jsme auta až do Týna nad Vltavou a Radka nás pak odvezla svým rapidem s litými koly na tábořiště Židova strouha.

„Ostatní tři“ zatím na tábořišti připravovali jídlo, stavěli stany, … . Večer jsme se šli projít do skalního kaňonu Židova strouha. Další den jsme zamávali Radce a Michalovi, kteří už museli domů, no a na Bezejmnné a U-Turn se vydali do Týna nad Vltavou. Byla to docela pakárna, po tom oleji, ale uběhlo to. Cestou jsme se ještě vykoupali v rameni Vltavy. Pak už jsme pluli 3 kilometry po Vltavě „proti proudu“ (v uvozovkách proto, že to bylo na geograficky skutečně proti proudu, ale vesměs to byla stojatá voda přehrady). V Týně nezbylo než naložit lodě, zamávat si a vydat se domů. Takže to byla Lužnice 2002.

Musím k tomu ještě dodat: po těch povodních. Je mi tak trochu líto, té nádhery, která okolo Lužnice přišla vniveč. Ty krásné písčiny, zákoutí řeky, napadané stromy a staré tlející kmeny podél řeky. Ale věřím tomu, že se to časem zase srovná, příroda si snad poradí a lidé to také nějak vyřeší. A doufám, že to bude poučení. Pořád je totiž vidět, že je tady něco silnějšího a mocnějšího, než jsme my, lidé. A to je dobře, protože tenhle respekt k něčemu „vyššímu“ už někdy začínává mizet. Tím nevzývám Boha, ale prostě jen konstatuji, že nemůžeme a nezmůžeme všechno.


Saša Zvonek
 2.6.2003 9:38
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Voda 20023.díl
Odpoledne jsme dojeli do Bechyně. Tady jsme opět Radka, Brandy a já vystoupili a jeli vlakem do Tábora pro auta. Nakoupili jsme dobré jídlo a svezli jsme auta až do Týna nad Vltavou a Radka nás pak odvezla svým rapidem s litými koly na tábořiště Židova strouha. „Ostatní tři“ zatím na
2.6.2003, Saša Zvonek ...další info
IV.díl cestománie- AmerikaWashington D.C.-Philadelphia-Niagarské vodopády-New York.
Dne 6.6. od 16:30hodin se uskuteční ve Stacionáři České unie neslyšících další díl  cestovatelských přednášek. Symbolické vstupné je 10,-Kč. Po přednášce bude připravena pochoutka typická pro americký národ. Srdečně se na všechny těšíme!
30.5.2003, Česká unie neslyšících (1 příspěvek v diskusi) ...další info
Týden na podporu zpráv pro neslyšící
Společnost RNID chce pomocí titulků nabídnout  životní šanci všem neslyšícím a nebo sluchově postiženým a dát jim tak možnost sledovat a mít přístup ke zprávám, ale i zábavě, z celého světa, tak jako ostatní lidé.
30.5.2003, Michal Holub ...další info
O pavím králiPohádka v úpravě pro SP děti
Král s královnou měli dva syny a narodila se jim ještě dcera. Byla moc krásná. Byla krásná jako růže, a tak jí dali jméno Růžička. Růžička rostla, až z ní byla dospělá žena. Růžička už byla dost stará, aby se mohla vdávat.
28.5.2003, Petra Horáková ...další info
INTERWIEV S ŘEDITELI ŠKOL PRO SLUCHOVĚ POSTIŽENÉ
Interwiev se 4 řediteli speciálních škol pro sluchově postižené v České republice proběhlo v rozmezí měsíců listopad 2000 – leden 2001. Týkalo se ředitelů škol, kteří zaměstnávají větší počet sluchově postižených pedagogů.
27.5.2003, Saša Zvonek ...další info
Mýty a předsudky o rodičovství Neslyšících
Laickou veřejnost zde může napadnout otázka, jak neslyšící matka pozná, že dítě pláče v noci, když ona spí. Někdy matka spí společně s dítětem, má ho ve své těsné blízkosti. Pokud dítě pláče či je neklidné, matka ucítí vibrace.
26.5.2003, Simona Gavelčíková ...další info
Co je to fyzioterapie?Přednáška o tom co potkáme nejen v lázních
27.5.2003 od 16:30 hodin ve Stacionáři České unie neslyšících, Dlouhá 37, Praha 1 se koná přednáška o fyzioterapii. Seznámíte se s neinvazivními lečebnými metodami, které se využívají v lázních, nemocnicích, a dalších zdravotních zařízeních..
25.5.2003, Bára ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.