Ticho.cz si právě čte: (3 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1667 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Téma: - / Autor: Martin Najman

Hlasování o EU se blíží!

Proč hlasovat proti vstupu do EU?

Již za dva týdny bude moci každý z nás dát svůj hlas v referendu o vstupu naší republiky do Evropské unie. Každý z nás má právo se zcela svobodně rozhodnout, zda vstup ČR do EU podpoří či nikoliv. I já nikomu z Vás toto právo neupírám. Protože ale v masmédiích běží v podstatě jen kampaň na podporu vstupu, na kterou Vláda ČR poskytla 200 miliónů korun (tyto peníze pak chybí v potřebnějších oblastech), a i ČUN pořádá jen semináře na podporu vstupu do EU (ani na jednom jsem z časových důvodů nebyl), dovoluji si na http://www.cepin.cz/textoeu.htm přečíst i zápory našeho vstupu do EU. A teprve poté se rozhodnout, zda ANO nebo NE. A přitom mít na paměti, že do EU můžeme vstoupit kdykoliv později, až na to budeme připraveni (EU o nás vždy bude stát). Jakmile tam jednou vstoupíme, už prakticky nebudeme moci z EU vystoupit.


Martin Najman
 3.6.2003 0:42
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


Jenze je uz pozde...
Je to hezke, ze se mluvi i o zaporech, jenze uz je pozde. Kdyby se v referendu rozhodlo o nepristoupeni, tak by se platily horetni sumicky radove v miliardach za neuskutecnene plany a to by rozpocet zatizilo pristi rok temer dvojnasobne...
Tazmania8:51:15 3.6.2003
odpovědět 
 
Re:To jsou jen bludy politiků
Kdybychom do unie nevstoupili hned teď, ještě by to neznamenalo, že bychom museli peníze věnované z fondů ISPA, Phare a dalších ihned vracet. Nikdo přeci neříká, že musíme vstoupit už nyní! Můžeme vstoupit až za tři roky, to už budou zkušenosti s rozšířováním EU a už budou vidět i důsledky vstupů kandidátských zemí. Současné teorie, že po rozšíření unie se jednotlivé země EU a EU jako celek budou mít super, jsou jen dohady, které mohou být pravdivé, ale také pravdivé být nemusí! Je to úplně stejné, jako když politici před volbama do parlamentu slibují, jak se my budeme mít dobře. Opravdu vstup do EU přinese jen samé klady, jak se nám snaží politici nabulíkovat? Proč se v kampani otevřeně nemluví i o tom, čeho se budeme muset vzdát a co budeme muset obětovat? Kolik peněz do EU dodáme a kolik z ní dostaneme, jaká je situace s dovozem a vývozem zboží nyní a jaká pravděpodobně bude po vstupu? A takhle bych mohl pokračovat. Co rozšíření unie udělá, to se prostě neví. A navíc, v té době naše republika už může být na vstup do EU lépe připravená. Teď v každém případě není! Proto i já budu hlasovat proti vstupu do Evropské unie.
martin16:11:06 3.6.2003
odpovědět 
  
Re:Re: To jsou jen bludy politiků
nesouhlasím s názorem, že můžeme vstoupit do EU později. a to už vůbec ne za stejných podmínek. příště by už náš vstup neschvalovalo 15 členů, ale asi 25 členů! a myslím, že není nemožné, aby se vystoupit nedalo, jde o to, že zatím žádný stát tohle nepotřeboval... kromě toho, pokud nevstoupíme, výdaje státu půjdou na obranu našich hranic. jako členové EU tak ušetříme v tomto ohledu miliony..
Elinor22:00:18 3.6.2003
odpovědět 
   
Re:Na indesu je pěkný vtip o přistoupení k EU
Na Novinkách je dneska pěkný vtip o přistoupení k Unii. I já jsem smlouvu samozřejmě nečetl, ale vážně si nedělám iluze o tom, že by EU přinesla jen pozitiva. Autora Elinora se ptám, proč se v zákoně o referendu k přistoupení do EU píše o tom, že v případě neúspěchu v letošním referendu se referendum bude pravidelně opakovat? Je pravda, že by nás muselo schválit už více členů a že ČR ušetří miliony, které dnes plynou na obranu hranic. Ale třeba bude muset více přispívat právě z tohoto titulu. Nejspíše však tyto peníze neušetří, protože bude muset je použít na posílení vnitřní bezpečnosti, tj. zejména na policii. Dále se Elinora ptám, zda má nějaký recept na to, jak by probíhalo případné vystoupení z EU? Žádný referendum není a ani jinak se to neřeší, protože podmínky výstupu z EU jsou tak drsné, že to státy prostě neřeší! Takže cesta tam je relativně snadná a je celkem bezproblémů možné vstoupit už nyní nebo později, ale vystoupit z EU bude velký problém!
martin10:31:47 4.6.2003
odpovědět 
  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Hlasování o EU se blíží!Proč hlasovat proti vstupu do EU?
Již za dva týdny bude moci každý z nás dát svůj hlas v referendu o vstupu naší republiky do Evropské unie. Každý z nás má právo se zcela svobodně rozhodnout, zda vstup ČR do EU podpoří či nikoliv. I já nikomu z Vás toto právo neupírám. Protože ale v masmédiích běží v podstatě jen kampaň na podporu v
3.6.2003, Martin Najman (4 příspěvky v diskusi) ...další info
Voda 20023.díl
Odpoledne jsme dojeli do Bechyně. Tady jsme opět Radka, Brandy a já vystoupili a jeli vlakem do Tábora pro auta. Nakoupili jsme dobré jídlo a svezli jsme auta až do Týna nad Vltavou a Radka nás pak odvezla svým rapidem s litými koly na tábořiště Židova strouha. „Ostatní tři“ zatím na
2.6.2003, Saša Zvonek ...další info
IV.díl cestománie- AmerikaWashington D.C.-Philadelphia-Niagarské vodopády-New York.
Dne 6.6. od 16:30hodin se uskuteční ve Stacionáři České unie neslyšících další díl  cestovatelských přednášek. Symbolické vstupné je 10,-Kč. Po přednášce bude připravena pochoutka typická pro americký národ. Srdečně se na všechny těšíme!
30.5.2003, Česká unie neslyšících (1 příspěvek v diskusi) ...další info
Týden na podporu zpráv pro neslyšící
Společnost RNID chce pomocí titulků nabídnout  životní šanci všem neslyšícím a nebo sluchově postiženým a dát jim tak možnost sledovat a mít přístup ke zprávám, ale i zábavě, z celého světa, tak jako ostatní lidé.
30.5.2003, Michal Holub ...další info
O pavím králiPohádka v úpravě pro SP děti
Král s královnou měli dva syny a narodila se jim ještě dcera. Byla moc krásná. Byla krásná jako růže, a tak jí dali jméno Růžička. Růžička rostla, až z ní byla dospělá žena. Růžička už byla dost stará, aby se mohla vdávat.
28.5.2003, Petra Horáková ...další info
INTERWIEV S ŘEDITELI ŠKOL PRO SLUCHOVĚ POSTIŽENÉ
Interwiev se 4 řediteli speciálních škol pro sluchově postižené v České republice proběhlo v rozmezí měsíců listopad 2000 – leden 2001. Týkalo se ředitelů škol, kteří zaměstnávají větší počet sluchově postižených pedagogů.
27.5.2003, Saša Zvonek ...další info
Mýty a předsudky o rodičovství Neslyšících
Laickou veřejnost zde může napadnout otázka, jak neslyšící matka pozná, že dítě pláče v noci, když ona spí. Někdy matka spí společně s dítětem, má ho ve své těsné blízkosti. Pokud dítě pláče či je neklidné, matka ucítí vibrace.
26.5.2003, Simona Gavelčíková ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.