Ticho.cz si právě čte: (24 návštěvníků)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2810 diskusních příspěvků!!1668 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: - / Autor: Saša Zvonek

Voda 2002

1.díl

Léto se kvapem blíží, počasí tomu napovídá, takže si dovoluji k přečtení nabídnout takové povídání o tom, jaká byla naše loňská „voda“. Škoda, že by to mělo ležet doma v PC, když už je to napsáno, tak  ať se také /po/těšíte….

Dlouho jsme váhali, kterou řeku si vybrat, už pár let si brousíme zubyska a pádla na Otavu, ale bohužel, ani tentokrát to nevyšlo – bylo málo vody. Otava by snad byla sjízdná ze Šušice, ale nám šlo hlavně o ten první úsek odněkud trochu výš, z Radešova či Anína, protože tam je řeka trochu živější a tím pádem i zajímavější a víc vzrůšo. No tak jindy (třeba letos, ale spíše plánujeme Ohři).
Vltava se jela loni, takže hurá na Lužnici. Počet vodáků naší partičky se nakonec ustálil na třech dvojkách. Na U-Turn se plavil Brandy s Barčou, na Bezejmnenné já a Lucka a na takovém červeném vraku, který měl víc záplat než původního laminátu, plul, či spíš se snažil udržet nad vodou Michal s Radkou. Na vodu jsme se všici dopravili svými vozy (všechno značka škoda – 130-ka, Rapid a Favorit – he, že by nějaká věrnost naší automobilce? ? ).

Začínalo se v Suchdole, kde jinde také. A hned první den jsme utíkali vyzkoušet vodu ale ne do Lužnice, do řeky, ale do blízké zatopené pískovny, ve které jsme kdysi před pár lety strávili báječný den a noc na písčitém ostrůvku se dvěma borovicemi, na kterém jsme si postavili stany a udělali večerní oheň. Dopluli jsme tam zajisté loděmi, které jsme přetáhli z Lužnice. Tentokrát se ale podobného skvělého nekonalo nic, protože ostrůvek už vzal za své. Naštěstí vody bylo móóóře a byla čistá, a tak jsme si hned zaplavali, i když teplo ani slunno nebylo.

Druhý den jsme už vyrazili. Docela nás vzaly zácpy na prvním úseku do Majdaleny. Ale aspoň jsme se bavili, jak někteří začínající vodáci drželi pádla jak lopatu a měli co dělat, aby se vyhnuli stromům a větvím. Někteří pro radost zajížděli plašit pavouky a jiný hmyz do vrbiček, lemujících tok. Bylo to příjemné. U Pilaře, kterýžto jez bývá nazýván smrťákem, jsme vyhodili loďky z vody, vzali si karimatky, jídlo pití, krém na opalování a utíkali jsme využít slunečného dne do blízké pískovny. Zajímavé, že to byla ta samá, ve které jsme se koupali první den, jenom teď jsme byli na jejím opačném konci. Zmíněná pískovna (Tušť) se totiž táhne v délce několika kilometrů podél toku Lužnice.

V pískovně jsme řádili několik hodin. To „řádění“ znamenalo plavání, prozkoumávání lodí na přepravu písků a štěrků, lezení a sbíhání obrovských dun… . Pak jsme se ještě vyfotili v jezu – v Pilaři – ale bylo docela málo vody a nás překvapilo, že se přímo pod jezem, pod přepadem, koupala děcka. Smrťák?? Asi za velké vody. Původně jsme chtěli zakotvit v Majdaleně, ale narvané tábořiště nás odradilo a tak jsme pluli hezky dál a k večeru si našli příjemné místo kousek od Rozvodí, přesně na 10 kilometrovníku.
Udělali jsme si ohýnek, přidali trochu laminátu, nikoliv však do ohně, ale na Michalovu a Radčinu loď, a strávili příjemnou noc. Další den jsme dojeli po pár metrech na rozvodí. Že si ze dvou možností, jak pokračovat, vybereme Starou řeku bylo domluveno už dávno. Novou řeku jsme totiž jeli posledně, co jsme byli na Lužnici.
A některým z nás se stýskalo po Rožmberku (největší rybník v ČR, který je potřeba zde přepádlovat), že Lubošku…. . Vody bylo pod jezy na Rozvodí na splutí tak tak, takže jsme přenesli lodě pod jez a hurá vstříc „pralesu“. ...pokračování příště...


Saša Zvonek
 2.5.2003 8:41
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Voda 20021.díl
Léto se kvapem blíží, počasí tomu napovídá, takže si dovoluji k přečtení nabídnout takové povídání o tom, jaká byla naše loňská „voda“. Škoda, že by to mělo ležet doma v PC, když už je to napsáno, tak  ať se také /po/těšíte….
2.5.2003, Saša Zvonek ...další info
PRSTOVÁ ABECEDA VE VZDĚLÁVÁNÍ SLUCHOVĚ POSTIŽENÝCH2.část
Část otázek byla uzavřená, část otázek byla otevřená (respondenti se mohli šířeji vyjádřit dle vlastního uvážení) – většinou to byly otázky, v nichž doplňovali svoje zkušenosti s prstovou abecedou a část otázek byla polouzavřená – tedy otázky se specifickou volbou „ano, ne“.
29.4.2003, Pavel Kučera ...další info
Shrnutí dotazníku2.část
Téměř všichni dotázaní si myslí, že je berou sluchově postižené děti jinak, než slyšící kolegy. Všichni si také myslí, že k nim mají sluchově postižené děti větší důvěru, než ke slyšícím kolegům.
28.4.2003, Saša Zvonek ...další info
Čarodějnický slet v klubovně30.4.
Česká unie neslyšících Liberec zve srdečně všechny zájemce na Čarodějnický slet. Uskuteční se od 16:00 v klubovně ČUN Liberec, Dvorská 388. Čeká Vás pestrý program a dobrá parta kamarádů..
25.4.2003, Lenka Šímová...další info
Přijďte si loknout čajíčku od Bohouše
Program I.pražské čajovny neslyšících v 
Dlouhé třídě 37, Praha 1

  5.5.         „Byl první máj, večerní máj, byl lásky čas…“
12.5. Budeme se sázet, jestli přijde Pankrác, Servác nebo Bonifác.
16.5. Váš čajovník z technick
24.4.2003, František Bohoušek Maxa (3 příspěvky v diskusi) ...další info
Pán prstenů
9. ročník tradičního letního integračního tábora Lesní království
pro sluchově postižené děti a jejich slyšící kamarády
23.4.2003, Radek Červinka ...další info
Tlumočení slyšících dětí neslyšícím rodičům
Dítě nemůže ve svém věku rozumět všem termínům a problémům dospělých. Tato role by měla být přiřknuta pouze profesionálnímu tlumočníkovi, který zná danou problematiku, vyzná se v termínech, má patřičnou slovní zásobu (zásobu znaků) a předá tak neslyšícímu rodiči přesné informace.
22.4.2003, Simona Gavelčíková ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.