Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1665 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Téma: - / Autor: Středisko rané péče pro SP

Nová služba Střediska rané péče pro SP

Předporodní příprava

Nabízíme všem nastávajícím sluchově postiženým maminkám a tatínkům kurz předporodní péče u porodní asistentky paní Brenkusové v Praze. Tlumočník znakového jazyka je zajištěn. Máte-li zájem o tuto službu nebo o další informace kontaktujte Středisko rané péče Tamtam na emailové adrese nebo na faxovém čísle: 251510745.


Středisko rané péče pro SP
 10.4.2003 9:25
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


Tlumočník?
A kdo bude tlumočník? Nechci vaše hrozné tlumočnice?
Jana19:34:17 10.4.2003
odpovědět 
 
Re:Re: Tlumočník?
Vážená slečno nebo paní Jano. Nabízíme novou službu porodní přípravy a je pouze na Vás zda ji využijete či nikoliv. Zvolte si jakéhokoliv tlumočníka, jakoukoliv porodní asistentku, jakýkoliv kurz, protože naše služby nikomu nevnucujeme. Snažíme se rozšířit spektrum poskytovaných služeb a je na každém budoucím rodiči, zda se je rozhodne využít. Doufáme, že najdete takový kurz porodní přípravy, který ve všech ohledech splní Vaše očekávání.
Tamtam0:28:33 11.4.2003
odpovědět 
 
Re:Re: Tlumočník?
Ahoj Jano, jestli nechces "hrozne tlumocnice" Tak tam nechod! Nikdo te prece nenuti. A navic si sve tlumocnicke poznamky z Pevnosti ci Komory nech pro sebe, kdyz sama ani neumis poradne znakovat!
Vladimir19:40:06 10.4.2003
odpovědět 
  
Re:Re: Re: Tlumočník?
Milí lidé! Tolerance a trocha respektu je především to, co potřebujeme a co tady zjevně chybí. Jistě, každý má možnost říct svůj názor, ale že s něčím někdo není spokojený automaticky neznamená, že s tím spokojeni nejsou i ostatní. A tak, abych pravdu řekl - byl jsem v Praze na semináři, na kterém tlumočily "ony hrozné tlumočnice" a musím říct, že mi nečinilo potíže všemu porozumět. A mé partnerce rovněž ne. Myslím, že kdo do rozumět chtěl, ten rozuměl. To, že někdy věci nejsou tak úplně podle našich představ neznamená, že jsou špatné. A konečně, každý si přece může zajistit svého vlastního tlumočníka, který mu je schopen zajistit to, co dotyčný očekává. Jistě, jsou tlumočníci, kteří svoji profesi zvládají lépe a jiní, kterým to třeba už tak dobře nejde. Ale především jsou ti, kteří mají zájem tuto svoji profesi dělat lépe a ti, kteří už nemají potřebu na sobě dále pracovat a zdokonalovat se v daném. A to je mnohdy důležitější dělení. Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Takže nesouhlasím s tím, že tlumočení bylo špatné. Možná nebylo úplně tak profesionální, jak by někteří lidé, více se zabývající danou problematikou řekli, ale já to posuzuji jako běžný uživatel. Takže "těm hrozným tlumočnicím" musím poděkovat. I moje partnerka. Děkujeme.
Saša21:43:19 10.4.2003
odpovědět 
   
Re:Re: Re: Re: Tlumočník?
Ahoj Sašo, v daných podmínkách jsme dělaly co jsme mohly a moc si vážím Tvých slov. Není pravidlem, že neslyšící tlumočníkovi poděkuje. Vím, že jste to s partnerkou udělali už na semináři a věř, že nás to zahřálo u srdíčka : ))) Nedělám svou práci kvůli očekávání poděkování a milých slov, ale proto, aby se neslyšící dozvěděli vše, co se jim přednášející snaží sdělit. Zpětná vazba od účastníků je ale potřeba. Pozitivní stejně jako negativní. Upřímně řečeno, právě ta negativní reakce nás žene na sobě pracovat. Pozitivní reakce nám umožňují uvědomit si, že naše snažení není zbytečné. Ještě jednou děkuji Tobě i Tvé partnerce a Vám všem : ))) přeji hodně sluníčka.
"Hrozná tlumočnice"0:13:44 11.4.2003
odpovědět 
    
Re:Re: Re: Re: Re: Tlumočník?
Doufám, že všechno bude dobré... A zajímavé, že jsme tentýž den po semináři řešili také s jednou tlumočnicí otázku, zda tlumočníkům děkovat za jejich práci či nikoliv. Taky zajímavý námět do diskuse. P.S. Ani si nepamatuji, že bych tam přímo někomu děkoval. Že by to pro mne byla už taková samozřejmost, že o tom ani přemýšlet nemusím :-)
Saša13:15:40 11.4.2003
odpovědět 
  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Nová služba Střediska rané péče pro SPPředporodní příprava
Nabízíme všem nastávajícím sluchově postiženým maminkám a tatínkům kurz předporodní péče u porodní asistentky paní Brenkusové v Praze. Tlumočník znakového jazyka je zajištěn. Máte-li zájem o tuto službu nebo o další informace kontaktujte Středisko rané péče Tamtam na emailové adrese nebo na faxovém
10.4.2003, Středisko rané péče pro SP (6 příspěvků v diskusi) ...další info
Švýcarsko očima cestovatele Františka "Bohouše" MaxyProjekce fotek
Dne 11.4.2003 od 17 hodin ve Stacionáři České unie neslyšících, Dlouhá 37, Praha 1 se koná přednáška cestovatele Františka "Bohouše" Maxy. Přednáška bude doprovázena projekcí fotografických snímků na plátno pořízené z nevšedních dnů Švýcarska. Symbolické vstupné je 10Kč na každého návštěvníka. Na Vá
9.4.2003, Alan Ptáček ...další info
DAKTYLOTIKA V SYSTÉMU TOTÁLNÍ KOMUNIKACE
Totální komunikaci lze definovat jako komplexní komunikační systém, který v sobě spojuje všechny použitelné komunikační formy, která vyžaduje sluchových, verbálních, neverbálních, manuálních, orálních způsobů komunikace s cílem zajistit účinnou komunikaci se sluchově postiženými osobami a mezi nimi
9.4.2003, Pavel Kučera ...další info
Poslední místa na velikonoční Šumavu!18.-21.4.
Oznamujeme všem, že ještě zbyla poslední čtyři místa na náš společný pobyt na Šumavě v Prášilech o Velikonocích. Zatím nás jede 36 mladých.. Případní zájemci se mohou přihlásit buď u Davida Wagnera na čísle 777 599 679 nebo Petra Pánka (728 047 551). Cena pobytu je pouhých 270,- Kč. Více info a fote
8.4.2003, Petr Pánek ...další info
Vývoj znakového jazyka u slyšících dětí1.část
Nejnovější výzkumy z USA (www.handspeak.com) dokládají, že každé dítě má dispozice k fyzické komunikaci, která se objevuje před schopností verbálně komunikovat. Bylo zjištěno, že prostřednictvím této komunikace lze ovlivnit pocity dítěte, jeho křik, pláč apod.
8.4.2003, Simona Gavelčíková ...další info
Objeven nový gen
Myši jsou pro člověka spolehlivým genetickým modelem v této oblasti. Rovnováha a sluch se totiž u myší nalézají ve stejném centru genů jako u lidí.
8.4.2003, Michal Holub ...další info
Subjektivní používání sluchového postižení2.část
Pokud má být sluchadlo takovémuto nedoslýchavému užitečné, musí mu zesílit ty tóny, které neslyší a potlačit ty zvuky, které jsou mu nepříjemné.
7.4.2003, Alena Strnadová ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.