Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1665 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Téma: - / Autor: Saša Zvonek

TURNAJ VE FLORBALU

28. - 30.3 2003

Ve dnech 28. - 30. března 2003 plzeňská škola pro sluchově postižené pořádala již druhý ročník republikového mistrovství žáků škol pro SP ve florbalu. Pro nás ale byla účast na tomto turnaji premiérová, jelikož minulý rok se turnaj konal v termínu, ve kterém jsme byli na zimní škole v přírodě. Takže hurá do Plzně! Nebo také v podání našich kluků "Hrrr na ně!"

V pátek se učíme krátce, jenom 3 vyučovací hodiny. Rozdáme si hokejky, zkontrolujeme výbavu a dresy - ty si pak navzájem kluci vyměňují, každý totiž má "své"číslo. Že je to číslo podle fotbalových hvězd je jasné. Nicméně tentokrát se jede na florbal, upozorňuji je. Nic naplat. Na hlavním nádraží nasedáme do vlaku, a s desetiminutovým zpožděním vyrážíme směr Praha a Plzeň. Cesta nám ubíhá rychle. Každá druhá řeka je podle kluků Vltava a když je ujišťuji, že přes tu pojedeme až v Praze, tak se v Prahu mění každé větší uskupení domů a domečků.. . Inu naši čtvrťáci a páťáci se teprve naši vlast učí poznávat hlavně z učebnic ve škole. Netrvá to ale dlouho a jsme v Praze. Přesedáme do druhého rychlíku, kde také potkáváme družstvo z Hradce Králové.

Rychlík z Prahy ovšem oproti plánu vyjíždí z matičky stověžaté (i Pražský hrad jsme viděli, ten dům kde "bydlí pan Klaus", jak konstatoval Martin) Prokopským údolím, nikoliv okolo Berounky přes Karlštejn. Výluka??!!?? Asi ano. A tak nabíráme půlhodinové zpoždění, které až do Plzně už nedoženeme. V Plzni se trošku motáme ale netrvá to dlouho a sedíme v trolejbusu a po pár minutách vystupujeme na konečné. A škola pro sluchově postižené je už vidět!

Přivítání ve škole bylo hezky ostré. Tedy aby nebylo mýlky - hezky ostrá byla večeře, která na nás čekala. Vynikající maso na zelenině s rýží bylo o poznání výraznější chuti, než na jakou jsme zvyklí ze školní kuchyně v Brně. A tak to některé "pálilo". Vychovatelé se nás ujímají a hned si získávají naše sympatie. Jak by ne, když tak skvěle znakují. A tak paní vychovatelce ani nedělá problémy si získat autoritu kluků. No jo, navíc ony ty ženy tady mají dobře přes metr osmdesát a vypadají dosti bytelně (tím se jich ovšem nechci nijak dotknout, myslím to v dobrém!!).. . Že by pivo?

Po večeři se tedy postupně ubytováváme, prohodíme pár slov s kamarády z ostatních škol (kteří se druhý den změní v nenáviděné soupeře a ba i něco horšího.. naštěstí to vydrží vždy jen do konce turnaje, někdy ani to ne.) a jde se na kutě. Zítra nás přece čeká ten turnaj, na který jsme se tak těšili. To ovšem ještě nikdo netuší, že vylosovaní soupeři v naší skupině jsou ti nejsilnější.

Ráno se řádně posilníme párkem s hořčicí (plnotučnou, kremžskou, ostrou) nebo kečupem a "jdeme na věc". Deset minut se chumel hráčů tlačí u zamčených dveří do tělocvičny, než se objeví někdo s klíčema. Nastoupení družstev, formální zahájení za přítomnosti paní ředitelky a předsedkyně Svazu neslyšících a nedoslýchavých ČR a stručné vyjasnění podstatných pravidel malého florbalu netrvalo dlouho. Začínáme jako první a proti nám je hned Ostrava. Než mrkneme jedním okem máme gól a než mrkneme druhým, tak míček se třepe v síti podruhé. Celý zápas nakonec dopadl 7:3, bohužel v náš neprospěch, ale hráči z Ostravy ukázali výrazně lepší herní techniku i taktiku. Inu, kdo umí umí, kdo neumí čumí. Musíme víc trénovat. Klukům to ale náladu nekazí, nehráli zase tak špatně a doufají, že s ostatními to půjde lépe. Ostrava je přece nejsilnější, mají všichni vlastní hokejky za jeden i dva tisíce, a zjevně to umí a nehrají to první rok. Jenže jak se ukázalo v dalším zápase, kterému přihlížíme, i Plzeň bude tvrdý oříšek. A byl. Prohráli jsme 6:4. Marná snaha o porážku Plzně, abychom odpoledne mohli hrát další zápasy o 1. - 4. místo. Nezbývá než čekat po obědě na poslední zápas s Libercem o 5. - 6. místo, zatímco ostatní hrají další sérii zápasů každý s každým. Liberec nakonec porážíme 4:3. Takže aspoň 5. místo. Škoda. Být tak ve skupině s Hradcem Králové a Libercem, mohli jsme také hrát o 1. - 4. místo. Přesto si s Hradcem Králové zahrajeme aspoň přátelský zápas, aby nikdo nepřišel zkrátka. A aby si také víc zahráli i naši nejmladší hráči, kteří si předtím moc nasazení neužili. Mezitím vším byl oběd a dvě svačiny.

Všechno rychle uběhlo a už je skoro pět hodin a nastupuje se po družstvech na závěrečné předávání cen. První je Ostrava, druhý Plzeň, třetí Kyjov, čtvrtý Hradec, páté Brno a šestý Liberec. Naši kluci dostávají aspoň cenu útěchy, nějaké sladkosti a pamětní listy. Hlavní ovšem je, že si zahráli a získali zkušenosti. A tak si potřepeme rukama i hlavami a jdeme i to páté místo oslavit. Ještě sníme výborné pečené kuřátko (tedy paní kuchařky z Plzně, to je něco!! na tom jsme se svorně shodli všichni) a už hurá do města. Chvíli se projdeme centrem a po náměstí aby nám vytrávilo a pak už KONEČNĚ vkročíme do McDonalďs. No, musím říct, ti mladší jsou přece jen v konzumaci dobrot trochu rozumnější. U starších ono "všeho s mírou" jaksi neplatilo.

Zmoženi pak večer usedáme v malém kinosále školy k promítacímu plátnu, na kterém běží přímý přenos fotbalového utkání ČR - Holandsko. Fakt, na plátně! A na slušně velkém! To bylo něco! Já jdu spát, pánové, pohlídá vás kolega, loučím se. A nezapomeňte si přetočit hodinky o hodinu dopředu! A ráno v šest vstáváme!

Je neděle, trochu ospalí se ploužíme po chodbách, mžouráme očima a hledáme své svršky i spodky. Balíme, jdeme na snídani, znovu balíme (dostali jsem na cestu balíčky - mimo jiné se šťavnatým kuřecím řízečkem, mňam!) a zase jdeme - tentokrát na trolejbus. Hradec Králové jede opět s námi, v 8:00 nám z Plzně odjíždí vlak a s jedním přestupem v Praze dojíždíme po půl druhé do Brna.

Za rok? Určitě zase! A možná v Brně!Saša Zvonek
 6.4.2003 20:17
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
TURNAJ VE FLORBALU28. - 30.3 2003
Ve dnech 28. - 30. března 2003 plzeňská škola pro sluchově postižené pořádala již druhý ročník republikového mistrovství žáků škol pro SP ve florbalu. Pro nás ale byla účast na tomto turnaji premiérová, jelikož minulý rok se turnaj konal v termínu, ve kterém jsme byli na zimní škole
6.4.2003, Saša Zvonek ...další info
Prázdniny na táboře4.– 10.srpna 2003
Prázdninový pobyt pro slyšící a neslyšící děti z celé ČR !!!
Kde: středisko Lipanka, Lipová-Lázně v Jeseníkách.
Kdy: 4. – 10. srpna 2003.
Hlavním tématem pobytu bude komunikace mezi slyšícími a neslyšícími dětmi.
2.4.2003, Helena Buriánová ...další info
Turnaje v bowlingu a futsale4.4. a 12.4.
Klub mladých Neslyšících BYD Brno pořádá 2 sportovní akce: v pátek 4.4. od 19:00 v brněnské Olympii Velký turnaj v bowlingu a v sobotu 12.4. zájezd na futsalový turnaj do Českých Budějovic. Jste srdečně zvání! Více info na 777 599 679 (sms)
2.4.2003, David Wagner ...další info
Květinový ples Neslyšících
Pozvánka
Česká komora tlumočníků znakového jazyka a Pevnost-české centrum znakového jazyka
Vás srdečně zvou na
Květinový ples Neslyšících
aneb
Bavíme se s jarem
do reprezentačního sálu Slovanského domu Praha 1- Na Příkopě 22
17.května 2003 od 18:00 ho
31.3.2003, Česká komora tlumočníků znakového jazyka a Pevnost-čczj ...další info
OSOBNOST SLUCHOVĚ POSTIŽENÉHO PEDAGOGA
V každé výchovně-vzdělávací práci hraje rozhodující roli osobnost učitele. Vliv osobního působení učitele platí přirozeně ještě více v surdopedii, kde při menším počtu žáků ve třídě dochází k mnohem častějšímu přímému působení a komunikaci mezi učitelem a žáky“ (Pulda 1992, s. 70).
31.3.2003, Saša Zvonek (2 příspěvky v diskusi) ...další info
O SMOLÍČKOVIPohádka

jelen_100V lese stála chaloupka. V chaloupce spolu bydleli Smolíček a jelen. Smolíček byl malý chlapec. Neměl rodiče, proto bydlel s jelenem. Smolíčkův jelen nebyl obyčejný jelen, měl parohy celé ze zlata
Jednou dlouho nepřicházela zima. Už měl dávno pada
27.3.2003, Petra Horáková (2 příspěvky v diskusi) ...další info
Letní tábor pro SP děti - Vyšší Brod9. - 23. 8. 2003
Vážení rodiče,
i v letošním roce Vám nabízíme letní pobyt
pro sluchově postižené děti a mládež.
Termín: 9. – 23. 8. 2003
Místo pobytu:  Vyšší Brod - Klášter, okr. Český Krumlov,
oblast krásné Šumavy. Je zajištěno celodenní stravování,
vaří profesioná
26.3.2003, D-CENTRUM ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.