Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1665 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek
Odborný článek / Téma: Ze zahraničí / Autor: Jana Borowiecka

Další zlato pro ČR!!!

ZOH sluchově postižených sportovců

ZOH-100Petra Kurková vybojovala další zlatou medaili. Poslední z alpských disciplín zimních olympijských her pro sluchově postižené sportovce v Sundsvall byl paralelní slalom. Závod odjelo 32 závodníků a 16 závodnic. Naše reprezentantka Petra Kurková strategicky zajela svůj kvalifikační čas tak, aby startovala ze středu závodního pole. V semifinále se utkala s americkou závodnicí Amandou Goyne. Další těžkou soupeřkou byla slovinka Sabine Hmelina. Petra v tomto závodě vybojovala svou druhou zlatou medaily, slovinská závodnice se nakonec musela spokojit se stříbrem (v polovině finálového kola měla pád), bronz si odváží američanka Amanda Goyne. Výsledky: 1. Petra Kurková CZ 2. Sabine Hmelina Slo 3. Amanda Goyne USA Mezi muži získal v téže disciplíně zlato slovenský reprezentant Tomáš Krištof, jeho krajan Julius Matovčík přidal bronzovou medaili. Druhý dojel Švýcar Roland Schneider, český lyžař Pavel Jungmann vypadl v základní části soutěže. paralel.sl.vítězky vítězky par.sl.