Ticho.cz si právě čte: (4 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1666 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Téma: - / Autor: DTV redakce neslyšících

DTV redakce neslyšících

Dětská Televize redakce neslyšících kluky a holky kteří rádi zacházejí s kamerou a s další technikou a chtěli by se naučit víc.Scházíme se každou středu v DDM Přemyšlenské na Praze 8.Napište mi sms(777841764) rádi vás uvítáme:-).DTV redakce neslyšících.


DTV redakce neslyšících
 14.1.2003 19:12
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


TV6 mohou sledovat i sluchově postižení diváci
V říjnu loňského roku spuštěná internetová televize Prahy 6 s názvem TV6, sídlící na adrese www.tv6.cz, přichází s revoluční novinkou. Vysílání pro neslyšící! Poprvé si televizní reportáže z Prahy 6 budou moci neslyšící prohlédnout v pondělí 21. ledna.
Povinnost opatřit skrytými titulky určité procento svých pořadů ukládá všem televizním stanicím v České republice zákon. Česká televize některé své pořady doplňuje tlumočením do znakového jazyka. Internetové televize však tuto povinnost nemají a proto jejich sledování je pro sluchově postižené diváky velkým problémem. TV6 přichází jako první internetová televize v České republice s novinkou, která i sluchově postiženým umožní vnímat zpravodajské reportáže nejen prostřednictvím obrazu, ale také textu. Všechny reportáže na TV6 budou od příštího týdne totiž pod zvláštním odkazem „verze pro neslyšící“ opatřeny titulky, které se budou odvíjet ve spodní části televizního okna. Otitulkováno bude veškeré mluvené slovo, tedy jak komentář redaktora, tak  synchronní i asynchronní vstupy respondentů.
„Video je jedním z fenoménů dnešního internetu a postupně si to začíná uvědomovat stále více subjektů, jež se pouštějí do využívání možností, které pro ně nabízí. My ho chápeme také jako službu všem občanům, kteří si zvyknou se na internetovou televizi Prahy 6 dívat. Zároveň tím chceme potvrdit trend, že v oblasti moderních technologií a jejich využití jsme pokroková radnice, která se nebojí technologie používat. Naopak moderní komunikační systémy prosazujeme jako podporu pro rozvoj vstřícnosti a otevřenosti úřadu,“ tvrdí tajemnice radnice Prahy 6 Lenka Pokorná.

Otitulkované verze reportáží však nepřinesou svůj užitek pouze pro sluchově postižené diváky. Jejich využití je i v provozech, kde nelze používat zvuk, ale i v případě, že zvuková karta chybí. Využití vidí radnice i ve svých informačních kancelářích, kde bude moci televizní magazín díky titulkům v určitých intervalech pouštět pro občany a neustále opakujícím se zvukem přitom neobtěžovat ani návštěvníky informačních center, ani zaměstnance.

Slova tajemnice úřadu Lenky Pokorné potvrzují i dosavadní výsledky TV6. Podle měření společnosti eMerite se na televizi od jejího spuštění, tedy od 10. října 2007, dívalo 19 957 diváků! TV6 se tak stal šestým nejnavštěvovanějším odkazem na webových stránkách městské části Praha 6.

Webová televize TV6 nabízí zpravodajské videoreportáže a události, které lze přehrávat buď jako jednotlivá videa, nebo v týdenních souhrnech. Během jednoho týdne internetová televize nabízí zhruba tři reportáže. Po skončení aktuálního týdne se reportáže ukládají do archívu, který je rovněž přístupný. Kvalita a rozlišení jednotlivých reportáží je zvolena tak, aby je mohli sledovat pokud možno všichni uživatelé internetu. Přehrávat je lze buď ve Flash nebo Windows media player.
M. Šalek16:17:07 18.1.2008
odpovědět 
  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
DTV redakce neslyšících
Dětská Televize redakce neslyšících kluky a holky kteří rádi zacházejí s kamerou a s další technikou a chtěli by se naučit víc.Scházíme se každou středu v DDM Přemyšlenské na Praze 8.Napište mi sms(777841764) rádi vás uvítáme:-).DTV redakce neslyšících.
14.1.2003, DTV redakce neslyšících (1 příspěvek v diskusi) ...další info
Program II.Společenského plesu neslyšících
Česká unie neslyšících obl. org. Praha Vás všechny srdečně zve zve na II. Společenský ples neslyšících, který se koná  v pátek 31.1. 2003 od 19:00 do 2:00hod. v KD EDEN v Praze 10 Vršovicích.

Celým večerem provázejí neslyšící moderátoři Mgr. Lucie Kastnerová a Bc. David Wagner. K
13.1.2003, ČUN PRAHA (2 příspěvky v diskusi) ...další info
Špecifiká sexuálnej výchovy u SP detí a adolescentovII

Ďalším významným faktorom, ktorý by mal učiteľ nepočujúcich poznať, a neplatí to len pre sexuálnu výchovu, je kultúra nepočujúcich. Meadow (1975, in Freeman, Carbin, Boese, 1991) uvádza, že hluchota je oveľa viac než lekárska diagnóza: je to kultúrny jav, v ktorom sú navzájom pevne zviazané so

13.1.2003, Barbora ...další info
Turnaj v šipkách dvojic25. 1. 2003
Brněnský spolek neslyšících Vás zve na akci:
„Turnaj v šipkách dvojic (double 301)“
Kdy: v sobotu 25.1.2003
Kde: Stacionář neslyšících, Vodova 35, Brno
Vklad: 60,- Kč/osobu
Sraz: 9,00 hodin
Start: 9,30 hodin
Vedoucí turnaje: Petr Brustmann
Při
13.1.2003, BSN ...další info
Vztah nedoslýchavý student a učitel
Vztah mezi nedoslýchavým studentem a vyučujícím je ovlivňován několika faktory. Za nejdůležitější považuji to, zda se student učiteli se svým sluchovým postižením svěřil, a také to, jaké jsou znalosti vyučujícího o poruchách sluchu.
10.1.2003, Alena Strnadová (2 příspěvky v diskusi) ...další info
Exkurz

Zajímavá situace, co se vzdělávání sluchově postižených týče, nastala na ostrově Martha’s Vineyard v USA. Na ostrově žilo v 17., 18. a 19. století nezvykle velké procento lidí s vadou sluchu. Výzkumy ukázaly, že se jedná o dědičně podmíněnou hluchotu, která se mezi obyvateli ostrova předávala.

8.1.2003, Saša Zvonek (1 příspěvek v diskusi) ...další info
Metodika nácviku prstové abecedy a prstvé řeči

Pro děti ve věku od tří do čtyř let se může prstová abeceda stát velmi brzy nejen prostředkem vnímání toho, co dospělý sděluje dítěti, ale i samostatným vyjadřovacím prostředkem obousměrné komunikace. Dítěti se hláskové slovo stává přístupným, lze vybírat slova aktuální a potřebná pro poznávací č

7.1.2003, Pavel Kučera ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.