Ticho.cz si právě čte: (3 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1665 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Odborný článek / Téma: Sport / Autor: Saša Zvonek

Zimní kurz vodního lyžování

Únor 2002

Musím článek napsat za děti. Sice mi dodaly dostatek materiálů, takže by stačilo přepsat, ale některé věci ještě nemáme dořešeny (viz. jedno z témat diskuse), takže zatím ještě píši místo nich).

    Tak jsme doma. Doma z hor. Z Jeseníků. Ačkoliv je začátek února, venku to vypadá na jaro a na sjezdovkách také. Už týden před zimní školou v přírodě, na kterou jelo jsme byli všichni notně nervózní. Avizované teplé počasí nám nedávalo spát. Jet v zimě na hory a nezalyžovat si tam by byl hřích. Nakonec to ale přeci jaksi dopadlo a ač venku byly teploty hodně vysoko nad nulou, a v Lipové Lázních ?zelené kopce?, lyžovalo se. Sníh utával před očima, kde byl včera bychom ho další den hledali často marně, ale nějak se to pokaždé udělalo. Ku spokojenosti ? nespokojenosti některých. Lyžovat chtěli všichni. Ale je až k nevíře, jak se třeba některým ?dětem? (některé z těch dětí jsou o hlavu vyšší než já ? a to nejsem zrovna nějaký skřítek!) nechce chodit. Prostě normálně chodit, jako už chodí generace a generace lidí od dob, co naši předchůdci slezli ze stromů. Takový pěší osmikilometrový výlet je pro některé z nich něco, co snad v životě nemohou ujít (někdy se mi zdálo, že jim snad chybí představa, co je to ?kilometr?). A tak vyjednávají, aniž by se ještě někam šlo. Nakonec šli  zajisté všichni.Své si naopak užili při volbě PRIMA KLUKA a PRIMA HOLKY. Tato soutěž probíhala většinou večer a nejtěžší zde pro vedoucí bylo, hlavně v případě pánů kluků, vysvětlit jim, proč by mněli být objektivní a hodnotit výkon v dané disciplíně a nekoukat se jen na krásu soutěžících dívek. Napsal jsme většinou, protože některé z disciplín se konaly v rámci dne. Jako např. stavba ze sněhu. Musím se pochlubit, svým téměř dokonalým sněhovým modelem WC, kterýmž jsem si zajistil hodně bodů. Nejvíce problémů všem nadělalo cvičení aerobiku (cvičili kluci, hodnotili dívky) ale také minutové vyprávění něčeho zajímavého o sobě. Chvílemi jsme si připadal jak na srazu propuštěnců z úrazové nemocnice (všichni totiž začali mluvit o tom, jaký kdy měli úraz). Děvčata dostala zabrat při vytváření účesových kreací a také při kulturistickém vystoupení (to byla pomsta kluků za aerobik). Ne, svlékat se nikdo nemusel. Týden uběhl jako voda, které bylo všude dost (někteří naši lyžařští experti si našli zvláštní zálibu - zastavovat prudce v těch nejhlubších kalužích pod svahem) a než jsme se nadáli, už na nás mávali rodiče v Brně na nádraží. A v pondělí do školy.

Tak v takovém duchu se nesla naše letošní škola v přírodě s lyžováním. Chtěl jsem zde  původně přepsat zápisky dětí, které mi speciálně k tomu sepsaly ony samy, ale nestihl jsem se všech zeptat, zda si to přejí přepsat s korekturou nebo bez. V tom, zda ji sluchově postiženým dětem dělat nebo ne, nemám ještě sám jasno. Je tam dost pro a proti. Takže třeba k tomu později ještě něco připíši, něco z jejich per, a připojím pár fotek.

Zatím SKOL.
Saša Zvonek
 10.3.2002 14:26
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
Zimní kurz vodního lyžováníÚnor 2002
Musím článek napsat za děti. Sice mi dodaly dostatek materiálů, takže by stačilo přepsat, ale některé věci ještě nemáme dořešeny (viz. jedno z témat diskuse), takže zatím ještě píši místo nich).
10.3.2002, Saša Zvonek ...další info
Aleš Valenta je príma kluk
S Alešem Valentou jsem se seznámil už před Olympiádou. Teda jenom já s ním. On mě neznal až do dneška. Je jeden z našich nejšikovnějších sportovců co znám. Na Olympiádě jsem mu držel palce i u nohou a koukal jsem se na televizi až do noc
7.3.2002, Tomáš Jelínek ...další info
Neslyšící děti - psychologický pohled 2
Silně na celý problém působí také postoj rodičů. „Sluchová vada, především absence vývoje slyšení a řeči, může na rodiče působit tak intenzivně, že může dojít k nežádoucí změně vztahů a chování k dítěti – to může vést nejen k ochuzení sociálního a komunikačního prostředí dítěte, ale i k újmě jeho
6.3.2002, Saša Zvonek ...další info
Výukové videokazety odezírání
Český klub ohluchlých pro Vás připravil soubor pěti výukových videokazet (včetně cvičných lekcí) "Odezírání pro začátečníky i pokročilé".
Tyto videokazety jsou zdarma poskytovány školám pro sluchově postižené.
Ostatní zájemci si celý soubor mohou objednat za cenu 1.500,
4.3.2002, Český klub ohluchlých ...další info
Akce, které pořádájí v Anglii pro neslyšící I.
V tomto článku se můžete dozvědět, co pořádají ve Velké Británii za sportovní vyžití pro neslyšící.

RNID (The Royal National Institute for Deaf people – Královský národní institut pro neslyšící) má velkou příležitost účastnit se předních událostí pořádaných pro neslyšící ve Vel
28.2.2002, Michal Holub ...další info
Matějská pouť pro zdravotně postižené18.3.2002
A už je tady Matějská pouť!!!

Všechny postižené děti z Čech a Slovenska mají 18. března 2002 (pondělí) vstup ZDARMA na všechny atrakce. Je to pouze jeden den, ale proč ho nevyužít.

27.2.2002, FRPSP ...další info
Paralympionik `01 - úspěšní neslyšící sportovci
Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších handicapovaných sportovců roku 2001 se uskutečnilo 24. listopadu na Výstavišti v Praze. Mezi dvanácti nominovanými byli samozřejmě i neslyšící sportovci.

Za paralompionika roku 2001 byl vyhlášen třicetiletý atlet Roman Musil, spastik, který
27.2.2002, Eva Raichlová ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.