Ticho.cz si právě čte: (2 návštěvníci)
   Na "Ticho.cz" najdete: 1381 znaků!!2805 diskusních příspěvků!!1665 novinek!!636 odborných článků!!173 fotek 
Téma: - / Autor: Saša

ZIMNÍ KURZ VODNÍHO LYŽOVÁNÍ

Zprávička o tom, jak bylo brňákům na zimní škole v přírodě v Jeseníkách.

Tak jsme doma. Doma z hor. Z Jeseníků. Ačkoliv je začátek února, venku to vypadá na jaro a na sjezdovkách také. Už týden před zimní školou v přírodě, na kterou jelo jsme byli všichni notně nervózní. Avizované teplé počasí nám nedávalo spát. Jet v zimě na hory a nezalyžovat si tam by byl hřích. Nakonec to ale přeci jaksi dopadlo a ač venku byly teploty hodně vysoko nad nulou, a v Lipové Lázních „zelené kopce“, lyžovalo se. Sníh utával před očima, kde byl včera bychom ho další den hledali často marně, ale nějak se to pokaždé udělalo. Ku spokojenosti – nespokojenosti některých. Lyžovat chtěli všichni. Ale je až k nevíře, jak se třeba některým „dětem“ (některé z těch dětí jsou o hlavu vyšší než já – a to nejsem zrovna nějaký skřítek!) nechce chodit. Prostě normálně chodit, jako už chodí generace a generace lidí od dob, co naši předchůdci slezli ze stromů. Takový pěší osmikilometrový výlet je pro některé z nich něco, co snad v životě nemohou ujít (někdy se mi zdálo, že jim snad chybí představa, co je to „kilometr“). A tak vyjednávají, aniž by se ještě někam šlo. Nakonec šli  zajisté všichni. Své si naopak užili při volbě „PRIMA KLUKA“ a „PRIMA HOLKY“. Tato soutěž probíhala většinou večer a nejtěžší zde pro vedoucí bylo, hlavně v případě pánů kluků, vysvětlit jim, proč by mněli být objektivní a hodnotit výkon v dané disciplíně a nekoukat se jen na krásu soutěžících dívek. Napsal jsme většinou, protože některé z disciplín se konaly v rámci dne. Jako např. stavba ze sněhu. Musím se pochlubit, svým téměř dokonalým sněhovým modelem WC, kterýmž jsem si zajistil hodně bodů. Nejvíce problémů všem nadělalo cvičení aerobiku (cvičili kluci, hodnotili dívky) ale také minutové vyprávění něčeho zajímavého o sobě. Chvílemi jsme si připadal jak na srazu propuštěnců z úrazové nemocnice (všichni totiž začali mluvit o tom, jaký kdy měli úraz). Děvčata dostala zabrat při vytváření účesových kreací a také při kulturistickém vystoupení (to byla pomsta kluků za aerobik). Ne, svlékat se nikdo nemusel. Týden uběhl jako voda, které bylo všude dost (někteří naši lyžařští experti si našli zvláštní zálibu - zastavovat prudce v těch nejhlubších kalužích pod svahem) a než jsme se nadáli, už na nás mávali rodiče v Brně na nádraží. A v pondělí do školy.
    Tak v takovém duchu se nesla naše letošní škola v přírodě s lyžováním. Chtěl jsem zde  původně přepsat zápisky dětí, které mi speciálně k tomu sepsaly ony samy, ale nestihl jsem se všech zeptat, zda si to přejí přepsat s korekturou nebo bez. V tom, zda ji sluchově postiženým dětem dělat nebo ne, nemám ještě sám jasno. Je tam dost pro a proti. Takže třeba k tomu později ještě něco připíši, něco z jejich per, a připojím pár fotek. Zatím SKOL.
Saša
 5.2.2002 23:54
Diskuse ke článku:


 Nový příspěvek Nové příspěvky Vybrané příspěvky


  
Vyber autora:
Odborné články:
Vyber téma:
Hledej:
 


Přidat novinku 
ZIMNÍ KURZ VODNÍHO LYŽOVÁNÍ
Zprávička o tom, jak bylo brňákům na zimní škole v přírodě v Jeseníkách.
5.2.2002, Saša ...další info
Dřevo třikrát jinakVýstava
Společnost pro hluchoslepé LORM a Galerie Oliva Vás srdečně zvou na haptickou výstavu

„Dřevo třikrát jinak“

pořádanou v rámci kampaně "30 dní pro občanský sektor".

V Galerii Oliva v
5.2.2002, Pavla Vaňková ...další info
Přednáška o sluchadlech v Plzni11. 2. 2002
Přijďte na přednášku o funkci, využívání, ošetřování a údržbě sluchadel, kterou pro Vás připravil Český klub nedoslýchavých - HELP.

Kdo přednáší?
Ing. Z. Kašpara

Kde?
V zasedací místnosti UMO2 - Slovany - nám. Gen. Píky (viz mapka níže
5.2.2002, ČKN - HELP...další info
Australské hry pro neslyšící
Vrcholem sportovních událostí pro neslyšící jsou Australské hry pro neslyšící.
Těchto her se mohou zúčastnit pouze země, jejichž vybraný sportovní tým pokryje patnáct soutěžních disciplín odsouhlasených federací ADSF.
4.2.2002, Michal Holub ...další info
Rozdělení sluchového postižení - 1
Ztráta sluchu se posuzuje z několika různých hledisek. K posouzení stavu sluchu se využívají různé audiometrické metody, podle kterých zjistíme míru poškození sluchu a o jaké poškození se jedná.

Dělení podle druhu a typu. 

I. Normální sluch (normacusis)
31.1.2002, Alena Strnadová ...další info
Setkání rodičů9. 2. 2002

Středisko rané péče F R P S P pořádá setkání rodičů.

"Roční zkušenosti Střediska rané péče" si můžete předat dne 9. 2. 2002 od 10,00 hodin v Praze 6 na Holečkově ul. č. 4.

Více informací o tomto setkání se dozvíte na těchto číslech:
Tel: 02/651731
30.1.2002, FRPSP...další info
Vánoční dárek pro uživatele naslouchadel
Ještě jeden velký vánoční dárek pro uživatele naslouchacích přístrojů
(Velká Británie 3.ledna 2002)

RNID (The Royal National Institute for Deaf people – Královský národní institut pro neslyšící) přivítal vládní zprávu od ministerstva zdravotnictví Jacqui Smithe k
30.1.2002, Michal Holub ...další info

<<<   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   >>>  
Copyright (c) 2001-2006 NetPro systems, s.r.o.   All rights reserved.